Vai koka grīda ir laba izvēle?

Grīdas seguma izvēle var būt ļoti sarežģītas process, jo mūsdienās ir pieejami visdažādākie grīdas seguma veidi, piemēram, dēļu grīdas, lamināts, parkets, linolejs, flīzes, mīkstais segums utt. Katram no šiem grīdas seguma veidiem ir savas priekšrocības un trūkumi. Šoreiz sīkāk papētīsim tieši koka dēļu grīdu labās un sliktās īpašības, lai saprastu, vai šis variants ir jums piemērotas un vai koks grīdas kopumā ir laba izvēle?

1. Dabīgs materiāls
Par labu masīvkoka grīdas apdarei noteikti jāmaina tas, ka koks ir pilnībā dabīgas materiāls. Tas nozīmē to, ka koka grīdas neizraisīs nekādas veselības problēmas, kā piemēram, alerģijas. Tāpat par plusu noteikti ir uzskatāms fakts, ka, izvēloties koku, jūs sniedzat savu artavu vides aizsardzībā. Koksne nerada nekādas atkritumu vielas un nonākot atpakaļ dabā vienkārši satrūd.

2. Koka grīdas ļoti labi izskatās
Nenoliedzami, koka grīdas ir vizuāli pievilcīgas un iederēsies jebkurā interjerā. Tās mājoklim piešķir dabisku mājīguma un siltuma sajūtu. Koks ir arī ļoti moderns materiāls, kas pēdējos gados tiek ļoti plaši lietots interjera apdarei un dekorēšanai. Izvēloties ieklāt masīvkoka grīdas, noteikti panāksiet, ka jūsu mājoklis izskatās patiešām eleganti un pievilcīgi.

3. Ierobežota deformācija
Kaut gan koksne deformējas, jo īpaši mitrumā, masīvkoka grīdas, tomēr būs tas, kas deformēsies krietni mazāk nekā citi grīdas segumi. Parasti koka dēļi, kas paredzēti grīdu apdarei tiek īpaši veidoti tā, lai mazinātu iespējamās deformācijas. Ēvelējot grīdas dēļiem tiek veidotas kompensācijas rievas, kuras novērš deformēšanos mitruma ietekmē. Grīdas dēļiem arī tiek iefrēzētas īpašas gropes un spundes, kas nodrošina to, ka dēļi ir ideāli sasaistīti viens ar otru, bez spraugām vai citiem defektiem.

4. Viegli pielāgojams telpas izmēriem
Ļoti būtisks pluss ir tas, ka koka dēļi ir viegli pielāgojams materiāls jebkuras telpas izmēriem, līdz ar to, tā iegāde ir efektīva. Piemēram, linolejs, mīkstais grīdas segums un savā ziņā arī parkets un lamināts, nāk konkrēts izmēros, līdz ar to, būs lieli materiālu pārpalikumi. Masīvkoks dēļi ir pieejami visdažādākajos izmēros un tie nāk katrs atsevišķi, līdz ar to, ir iespējams panākt, ka tiek izniekots maksimāli maz materiāla.

5. Salīdzinoši zema nodiluma izturība
Diemžēl koka grīdām ir arī virkne trūkumu. Viens no visbūtiskākajiem ir salīdzinoši zema nodilumizturība. Ja salīdzinām ar pašiem lētākajiem grīdas segumiem, kā, piemēram, linolejs vai lamināts, tad koksnes nodilumizturība, protams, ir augstāka, bet, jārēķinās, ka koks, tomēr nodils ātrāk nekā daudzi citi materiāli, jo īpaši tad, ja telpās ir mainīgs gaisa mitrums un temperatūra. Mitrumā koksne izplešas un sausumā izžūst, līdz ar to, koksne ātrāk dilst.

6. Dārgs materiāls
Diemžēl koks būs arī viens no dārgākajiem materiāliem. Gandrīz visi citi grīdas seguma veidi izmaksās krietni vien mazāk. Protams, arī koksnes veidi ir dažādi un dažādās cenās, taču jārēķinās ar to, ka dārgākā koksne būs krietni izturīgāka un citādā ziņā labāka. Ja finansiālie aspekti jums ir ļoti būtiski, tad koka grīdas droši vien nebūs labākā izvēle.

7. Samērā grūti kopjamas
Visbeidzot, noteikti jāpiemin arī to, ka koka grīdas ir salīdzinoši grūti kopt. Kaut gan pati virsma ir taisa, gluda un koka grīdu slaucīšana nesagādā nekādas problēmas, ir jāsaprot, ka koks pievelk putekļus un uzsūc mitru. Tātad koka grīdas vajadzētu bieži mazgāt, taču mitrums apdari var bojāt. Koka grīdu tīrīšanai noteikti būs vajadzīgi īpaši tīrīšanas līdzekļu un jāvelta vairāk laika to uzturēšanai kārtībā.

Ņemot vērā visus plusus un mīnusus, jūs pats verat izvērtēt, vai koka grīdas ir laba un jums piemērota izvēle, vai tomēr nē. Daudzos gadījumos uzskaitītie plusi noteikti atsvērs mīnusus, taču, piemēram, tiem, kam būtiskākā ir cena un viegla kopšana, masīvkoka grīdas droši vien izvēlēties nevajadzētu.