Nauda un valūta 21. gadsimtā

Katru gadsimtu u pat gadu mainās dažādi aspekti saistībā ar naudu un valūtu. Līdz ar to ir vērts apskatīties, kas tos raksturo 21. gadsimtā, kurš pats par sevi ir ļoti mainīgs un noteikti atšķiras no 20. gadsimta – http://kredit247.com.ua/.

Bezskaidras naudas sabiedrība?

21. gadsimts nebūs “bezskaidras naudas”, kā daudzi tagad prognozē. Tomēr šķiet skaidrs, ka 21. gadsimta valūta būs “elektroniska.” Papīra valūtu un pārbaudes pakāpeniski aizstāj viedkartes, digitālā nauda un tūlītējas naudas pārskaitījumi. Banku lielā papīra birokrātija ātri kļūst lieka, apgrūtinoša, pat novecojusi. Daži saka, ka digitālo naudas attīstība notiek tik ātri, ka bankas nevar to visu pieņemt pietiekami ātri un galu galā sabruks kā dažas no lielākajām bankā, ko aizpūta finanšu pārmaiņu vēji.

Nākotnes makā noteikti būs mazāk papīra naudas, ​​monētas un magnētiskās svītru kartes. Tajā tiks ievietotas viedkartes, kas satur digitālo skaidru naudu un citu finansiālo informāciju, kuru, iespējams, automātiski atjaunina to ar satelīta komunikāciju. Jautājums vairs nav par to, vai tāda iespēja būs pieejama, bet gan kad tas notiks.

Privāto valūtu neizbēgamība

Tā kā jaunās tehnoloģijas kļūst par jauniem maksājuma veikšanas veidiem, rodas viena problēma. Vai šī tehnoloģija aizsargā katra indivīda tiesības uz privāto dzīvi, nodrošinot saprātīgu naudu, kas nepieciešama kopienu ekonomiskai? Atbilde ir vienkārša – tas ir atkarīgs no tā, kā tiek izmantotas jaunās tehnoloģijas. Tehnoloģijā nav nekas, kas mazāk aizsargā privātumu un personas tiesības. Patiesībā dažādi sasniegumi padara privātās dzīves neaizskaramību vēl drošāku – šifrēts e-pasts ir daudz drošāks par jebkura veida citu pastu.

Tā kā elektronisko naudu attīstība norit ātrāk, uzmanība jāpievērš individuālo tiesību aizsardzībai. Tā kā daudzu valdību pieraksti agrīnās elektroniskās tirdzniecības stadijās daudzi uzskatījuši par konfrontāciju, nevis individuālo tiesību aizsardzību, iespējams, ka šo tiesību saglabāšana ir viens no iemesliem, kādēļ privātās valūtas varētu rasties internetā un galu galā būt ar nozīmīgu lomu pasaules tirdzniecībā.

Skaidrs, ka lauks ir plaši atvērts visiem uzņēmējiem, kuri vēlas izveidot privātu valūtu. Tagad tehnoloģija ir izveidota tā, lai ikviens, kam ir daži simti tūkstoši eiro (varbūt mazāk получать деньги), varētu izveidot darbojošos un stabilu digitālo valūtu sistēmu. Lēnām dažādas privātās valūtas sāks parādīties.

Konkurence starp valūtām, gan valdības, gan privātām, ir izdevīga ikvienam digitālās ekonomikas apstākļos. Tādas vielas valūtas, kas laika gaitā saglabā vērtību un tiek pārvaldītas ar drošu datoru un sakaru sistēmām, būs tās, kas izplatīsies un tiks pieņemtas globāli. Vēl viens interesants digitālās valūtas piemērs, kas savu popularitāti ieguva tikai pirms pāris gadiem, ir Bitcoin. Arī to izmantot aizvien vairāk cilvēki, kas uzticas pakalpojumam, kā arī noteikti būs vērojama aizvien lielāka ietekme, jo ir iespējams tam piesaistīt karti ar kuru var veikt dažādus maksājumus, ja tas būs nepieciešams, līdz ar to ar laiku, iespējams, aizstājot nepieciešamību pēc jebkādas speciālas bankas kartes. Līdz ar to daudzi var būt ieguvēji, bet vienlaikus gaidāms arī tas, ka 1. gadsimtā palielināsies kibernoziegumi u.c. Tāpēc tehnoloģiju un dažādu naudas pārvaldes institūcijas vienmēr cenšas attīstīties un nodrošināt pēc iespējas lielāku aizsardzību, vienlaikus nepieviļot cilvēku iespēju ērti izmantot savus finansiālos līdzekļus digitālā formā daudz ērtāk nekā pārskaitot un veicot citas darbības ar banknotēm. Arī vecāka gada gājuma cilvēki mēdz izmanto digitālo naudu, kas liecina par to, ka sistēma un citi jaunie risinājumi ir diezgan lietotājiem labvēlīgi un ērti.