Kāpēc izvēlēties koku?

Koks ir vissenākais izejmateriāls dažādu lietu izgatavošanā, taču ilgajā cilvēces attīstības laikā, tas savu popularitāti nav zaudējis. Koksne vēl joprojām ir viens no plašāk izmantotajiem materiāliem gan mēbeļu ražošanā, gan būvniecībā, gan arī dažādu citu lietu izgatavošanā. Neviens mākslīgi radītais materiāls nav spējis aizēnot koksni tieši tās labo īpašību dēļ. Šeit būs uzskaitītas priekšrocības, kādas sniedz koksnes izmantošana un atceries, ka neviemēr ir jāņem aizdevums (Rumāņu valodā imprumut rapid) un jāpēc dārgākie koki.

1. Kokapstrādes industrija palīdz cīņā ar vides piesārņojumu
Daudzi šim viedoklim nepiekritīs, jo pastāv populārs uzskats, ka kokapstrādes industrija ir galvenais cēlonis mežu izciršanai un līdz ar to arī piesārņojuma veicināšanai. Kā mēs visi zinām, koki augot uzņem oglekļa dioksīdu, kas rada piesārņojumu, globālo sasilšanu un klimata pārmaiņas, līdz ar to, mazāk koku nozīmē, vairāk piesārņojums, taču patiesībā kokapstrādes industrija mūsdienās ir ļoti ilgtspējīga. Izcirsto mežu vietā tiek stādīti jauni. Vēl jo vairāk, meži tiek attīrīti un pat radīti no jauna, lai iegūtu koksni. Tātad, kokapstrāde tieši veicina koku stādīšanu un, līdz ar to, arī piesārņojuma mazināšanu, bez tam, kokapstrādes procesā tiek radīti mazāk kaitīgo izmešu nekā plastmasas vai citu materiālu ražošanas un apstrādes laikā.

2. Koks ir labs veselībai
Dabīga koksne var palīdzēt pret dažādām hroniskām slimībām. Koksne ir dzīvs materiāls, kas izdala dažādas vielas, kuras spēj ietekmēt organismu. Ir pierādīts, ka koksne spēj labvēlīgi ietekmēt sirdsdarbību un mazināt stresu. Atsevišķu veidu koksnes spēj cīnīties arī pret cita veida saslimšanā, piemēram, priede attīra elpceļus. Ja jūs neticat koksnes dziedinošajai iedarbībai, tad vismaz fakts, ka koksne ir darbība un nesatur ķimikālijas, atšķirībā no daudziem citiem materiāliem, gan ir neapstrīdams.

3. Koksne ir ļoti izturīga
Koksne ir lielisks materiāls arī tāpēc, ka kalpos jums ilgi. Lai arī kādus koksnes izstrādājumus jūs izmantotu, ir garantija, ka tie nesaplīsīs un nebūs nepieciešamības tos nomainīt tik ātri kā daudzu citu materiālu izstrādājumus. Piemēram, koka mēbeles kalpos daudz ilgāk nekā plastmasas vai stikla mēbeles. Tāpat arī koka grīdas ir slavenas ar savu izturību. Arī būvniecībā un eksterjerā var tikt izmantots koks, jo pareizi apstrādāts tas nepūs un nepelēs. Ja pratīsiet izvēlēties atbilstošu koksni katram izstrādājumam, varam garantēt, ka tas jums kalpos ļoti ilgi.

4. Koksni ir ļoti viegli kopt
Arī šim apgalvojumam daudzi varētu nepiekrist, jo tādi materiāli kā stikls, metāls, plastmasa u.c. neuzsūc mitrumu, līdz ar to ir viegli mazgājami, savukārt koks uzsūc sevī ūdeni un citus šķidrumus. Tā ir tiesa, ka koks ir uzsūcošs, līdz ar to ir jāuzmanās ar koksnes mazgāšanu, taču kopumā tas koksnes kopšanu neapgrūtina, turklāt ikdienas tīrīšana koksnei ir daudz vienkāršāka. Koksne nepievelk putekļus tā kā citi materiāli, līdz ar to, pietiek vien ar putekļu noslaucīšanu pāris reizes mēnesī. Koksni ir iespējams arī mazgāt, taču nepārmērcējot to. Tāpat, varat izmatot īpašus koksnes tīrīšanai paredzētus līdzekļus, kas darbu atvieglos vēl vairāk.
Informācija par koksnes kopšanu -> http://www.imprumutacum.ro/

5. Koks labi izskatās
Patiesībā, pērkot mēbeles un citus interjera vai eksterjera priekšmetus, daudziem galvenais kritērijs ir tieši izskats un kas gan var izskatīties labāk par dabīgu koku? Dabīgie materiāli interjera un eksterjera dizainā pašlaik ir ļoti aktuāli, līdz ar to, koks noteikti būs labākā izvēle tiem, kas vēlas panākt elegantu, modernu un estētisku izskatu savā mājoklī. Ja domājat, ka koks ir pārāk garlaicīgs un vienveidīgs jūs rūgti maldāties, jo mūsdienās ir pieejamas dažāda veida koksnes, kas atšķiras gan ar rakstiem, gan krāsām.