Finanses. Kā bērni ietekmē jūsu finanses?

Ģimenes ir saistīta ar pilnīgi jaunu dzīvesveidu. Kaut arī ir daudz nezināmā, neliela plānošana var palīdzēt jums saglabāt savu finansiālo likteni.

Bērnu audzināšana nav lēta. 2011. gada MoneySense žurnāla ziņojums, kas balstās uz Kanādas valdības statistiku, liek domāt, ka vidējās izmaksas par viena bērna audzināšanu līdz 19 gadu vecumam ir 304 600 dolāri (247 490 eiro) – aptuveni 1300 dolāri (1056 eiro) mēnesī. Šajā pašā ziņojumā konstatēts, ka papildu bērnu nodrošināšana var radīt ietaupījumus par katru bērnu atsevišķi, kas nozīmē, ka divi bērni mēnesī izmaksās aptuveni 2200 dolārus (1787 eiro), savukārt trīs maksās 2600 dolārus (2112 eiro). Šīs aplēses aptver visus izdevumus, tostarp lielākas automašīnas un mājas, bet ne izglītību pēc vidusskolas (lån 500 kr nu).

Novērot izdevumus ar izdevumu plānu

Pirmais solis, sagatavojot savas finanses, ir izdevumu plāna izstrāde, ņemot vērā iespēju samazināt izdevumus un esošos parādus. Vieglas izvēles iespējas ietver restorānu maltītes, dārgas brīvdienas un augstākās klases elektroniku. Ikmēneša tēriņu samazināšana palīdz apmaksāt tūlītējas vajadzības, piemēram, bērnu mēbeles un bērnu sēdeklīšus.

Izmantojiet atmaksātus maternitātes un bērna kopšanas atvaļinājumus

Ir svarīgi iepazīties ar noteikumiem par apmaksātu māšu atvaļinājumu un bērna kopšanas atvaļinājumu, ko piedāvā nodarbinātības apdrošināšana, vai Kvebekā, Kvebekas vecāku apdrošināšanas plāns. Tāpat arī citās valstīs tam var būt cits nosaukums. Vienīgi Amerikas un dažas citas attīstītās valstis nepiedāvā šāda veida atvaļinājumu. Kopējās pieejamās nedēļas atšķiras atkarībā no pilsētas un teritorijas un diapazonā no 15 līdz 18 nedēļām bioloģiskajai mātei un no 35 līdz 52 nedēļām kopīgas bērna kopšanas atvaļinājumam. Piesakieties agri un izlemt par optimālo laiku, lai izvairītos no pabalstu zaudēšanas. Parasti nodarbinātības apdrošināšana apņems ieturēt nodokļus no jūsu pabalstiem, bet, ja jūsu ienākumi pirms atvaļinājuma bija augsti, nodokļu maksāšanas laikā jums var nākties maksāt nodokļus. Jūsu darba devējs var papildināt maksājumus, bet tie arī ir apliekami ar nodokļiem – tādējādi nodrošinot, ka tiek maksāti pietiekami daudz nodokļi. Jūs varat atrast pabalsta likmes tīmekļa vietnēs un noskaidrot, kāda sistēma ir katrā valstī, jo arī tas var ievērojami ietekmēt bērnu audzināšanu un vispārējās pieejamās finanses.

Bērnu aprūpe

Daudzi no šodienas jaunajiem vecākiem tika audzināti mājsaimniecībās, kur viens vecāks palika mājās visu laiku. Kanādas statistikas dati liecina, ka 1977. gadā apmēram puse no visām mājsaimniecībām ar bērniem māte palika mājās. Līdz 2009. gadam šis skaitlis bija samazinājies līdz aptuveni vienu no sešām mājsaimniecībām. Lēmums, ka viens vecāks pamet darbu, lai rūpētos par bērniem, sakņojas ekonomikā – zaudētie ienākumi salīdzinājumā ar dienas aprūpes izmaksām. Dažas mājsaimniecības, iespējams, var to paveikt, ja vienam laulātajam ir pietiekami augsta peļņa, un viņi vēlas mainīt dzīvesveidu.

Tagad ir laiks, kad vecāki sāks domāt par dienas aprūpes izmaksām. Vecāki, kuri dzīvo Kvebekā, var saņemt subsīdijas, kas ierobežo dienas aprūpes izmaksas līdz 7,30 ASV dolāriem (5,93 eiro) dienā. Pārējā Kanādas diennakts aprūpe var svārstīties no 700 dolāriem (568 eiro) līdz vairāk nekā 2000 dolāriem (1625 eiro) mēnesī, un maksa par bērnu aprūpi ir augstāka. Jo ātrāk jūs sākat meklēšanu, jo ātrāk jūs iestāsieties uz dienas aprūpes centra gaidīšanas sarakstiem, kas atbilst jūsu vajadzībām (rki lån).

Kas grib, tas var

Griba, lai īstenotu lietas, ir obligāta vecākiem. Ir iespējams atrast ļoti radošus risinājumus, ja vien ir motivācija meklēt izeju un iespējas, piemēram, lai nevajadzētu iegādāties dārgas rotaļlietas, ir iespējams arī pašam izgatavot dažādas lietas, kas ir interesantas un spēj nodrošināt visas vajadzības.